Informacje duszpasterskie - 18 lutego 2024 r.

1. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. diakona Sebastiana Szymańskiego. Sebastian pochodzi z parafii pw. św. Michała Archanioła w Płońsku, a obecnie  jest studentem VI roku Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. W naszej parafii odbywa praktykę katechetyczno-pastoralną, która potrwa do 24 maja br. W sobotę 8 czerwca br. przyjmie w Płocku święcenia prezbiteratu. Witając Księdza Diakona, życzymy twórczego pobytu pośród nas.

2. W niedzielę 25 lutego br. będziemy przeżywać w naszej parafii dzień nawiedzenia relikwii bł. Rodziny Ulmów. Centralnym punktem uroczystości będzie Msza święta sprawowana o godz. 12:00 przez bp. Szymona Stułkowskiego - Biskupa Płockiego.

Szczegółowy plan nawiedzenia relikwii przedstawia się następująco:

godz. 7:00 - Msza święta na rozpoczęcie peregrynacji

godz. 9:00  - Msza święta dla osób starszych, owdowiałych, samotnych i chorych

godz. 10:30 - Msza święta ogólna

godz. 12:00 - Msza święta dla rodzin, młodych małżeństw, rodziców z małymi dziećmi, rodziców oczekujących narodzin dziecka oraz dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i odnowienia przyrzeczeń chrztu oraz ich rodziców. Po Mszy świętej modlitwa zawierzenia dzieci i rodzin

godz. 15:00 - Msza święta dla kandydatów do bierzmowania, młodzieży i narzeczonych; po Mszy świętej – modlitewne czuwanie młodych

godz. 16:30 - indywidualne czuwanie

godz. 17:00 - Różaniec z Rodziną Ulmów

godz. 17:30 - Gorzkie Żale

godz. 18:00 - Msza święta i pożegnanie relikwii bł. Rodziny Ulmów.

3. W ramach przygotowania do peregrynacji towarzyszy nam wystawa zatytułowana „Rodzina Ulmów z Markowej - historia wypełniona dobrocią i Miłością”. Wystawa prezentuje prace laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego poświęconego Błogosławionym. W niedzielę 25 lutego będzie także w naszym kościele wystawa pod tytułem „Błogosławieni Ulmowie z Markowej”, przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej w Warszawie. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do obejrzenia wystaw oraz do spotkania z Rodziną Ulmów.

4. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W piątki o godz. 17:30 jest odprawiana Droga Krzyżowa, zaś w niedziele o godz. 17:30 śpiewamy Gorzkie Żale.

5. Zachęcamy do włączenia się w tegoroczną jałmużnę wielkopostną. Polega ona na składaniu, przez okres Wielkiego Postu, ofiar pieniężnych - rezygnując z jakichś przyjemności - do specjalnie przygotowanych na ten cel skarbonek. Skarbonki są do pobrania przy głównym wyjściu z kościoła - na stoliku przy filarze. Pod koniec Wielkiego Postu prosimy o przekazanie zebranych pieniędzy do kancelarii parafialnej lub do zakrystii. Zostaną one przekazane do Caritas Diecezji Płockiej z przeznaczeniem na pomoc chorym i starszym.

6. Bierzmowanie odbędzie się 30 września br. (poniedziałek) podczas wizytacji kanonicznej naszej parafii przez Biskupa Płockiego.

7. W niedzielę 25 lutego po Mszy świętej o godz. 15:00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania na adorację przy relikwiach bł. Rodziny Ulmów.

8. W środę popielcowa zebraliśmy do puszek na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie kwotę 6 015,00 zł. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom.

9. Od marca rozpoczynamy spotkania dla narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa. Spotkania odbywają się w soboty. Każdorazowa tura spotkań rozpoczyna się w I sobotę miesiąca o godz. 19:00 w sali klasztornej na I piętrze. Aby wziąć udział, należy przyjść na pierwsze spotkanie. W roku 2024 spotkania odbywają się w miesiącach: marzec, maj, czerwiec i wrzesień. Szczegóły na stronie internetowej parafii.

10.  W piątek 23 lutego o godz. 7:00 będzie odprawiona Msza święta w intencji Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy.

11. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Mały Gość Niedzielny”.

12. Do wieczności odeszli: śp. Barbara Bielawska, śp. Robert Pawlak i śp. Wojciech Kowalczyk - Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

13. Życzymy Wszystkim miłej niedzieli i dobrego tygodnia oraz opieki Matki Bożej Żuromińskiej.

Więcej w kategorii: Ogólna Intencje »