Informacje duszpasterskie - 21 lipca 2024 r.

1. W kancelarii parafialnej trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę z Płocka na Jasną Górę. Pielgrzymi z naszego dekanatu idą w grupie brązowej. Indywidualna Karta Uczestnictwa w pielgrzymce jest do pobrania w kancelarii parafialnej lub bezpośrednio z naszego parafialnego facebooka. Pielgrzymka wyruszy we wtorek 6 sierpnia z katedry płockiej. Opłatę pielgrzymkową za wszystkich pielgrzymów zapisanych w naszej parafii finansuje Pan Zbigniew Przywitowski. Ponadto Pan Zbigniew Przywitowski sponsoruje powrót pielgrzymów autokarem z Częstochowy (w dniu zakończenia pielgrzymki) oraz obiad dla całej grupy brązowej w jednym z dni pielgrzymkowych. Za wspaniałomyślność i wsparcie materialne w imieniu pielgrzymów bardzo serdecznie dziękujemy.

2. Spotkanie organizacyjno-integracyjne dla pielgrzymów grupy brązowej odbędzie się w niedzielę 28 lipca br. o godz. 18:00 w parafii pw. św. Stanisława Kostki w Rypinie.

3. W diecezji płockiej trwa zbiórka elektrośmieci (sprzęt AGD i RTV, komputery, drukarki, itp.). Zysk z tej zbiórki jest przeznaczony na wsparcie misji świętych. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję. Zainteresowanych prosimy o dostarczenie elektrośmieci na parking przed kościołem w Poniatowie we wtorek 23 lipca br. punktualnie na godzinę 14:00.

4. W niedzielę 28 lipca br. - z okazji kończącego się Tygodnia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących - po każdej Mszy świętej przy głównej bramie kościoła będziemy święcić wszelkie pojazdy. Ofiary zbierane przy tej okazji będą przeznaczone na zakup samochodów dla misjonarzy.

5. W niedzielę 28 lipca br. o godz. 15:00 - z inicjatywy żuromińskich motocyklistów - zostanie odprawiona Msza święta w intencji szybkiego powrotu do zdrowia naszego kościelnego - Pana Mariusza. Zebrana taca podczas tej Mszy świętej zostanie przekazana Panu Mariuszowi na leczenie. Wszystkich motocyklistów oraz wszystkich parafian i gości bardzo serdecznie zapraszamy.

6. W sobotę 3 sierpnia br. organizowany jest wyjazd do Torunia na „Dziękczynienie w Rodzinie Radia Maryja”. Zapisy u Pani Anny Leśniewskiej (tel. 23 657 32 32; 720 158 149). Serdecznie zapraszamy.

7. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomagają w pielęgnacji zieleni i kwiatów oraz troszczą się o porządek przy kościele i na cmentarzu parafialnym. Dziękujemy w sposób szczególny Pani Danucie Szeludze i jej współpracownikom z Warsztatów Terapii Zajęciowej „Caritas” w Żurominie za stałą troskę o przepiękne kwiaty i krzewy przy Figurze Matki Bożej. Dziękujemy Pani Marii Markowskiej, Panu Mirosławowi Kaźmierczakowi, Panu Janowi Szczechowiczowi i Panu Michałowi Truszczyńskiemu. Dziękujemy bardzo serdecznie Spółdzielni Socjalnej „Szansa” z Żuromina za pielęgnację zieleni i prace porządkowe na cmentarzu parafialnym, które rozpoczęli w miniony piątek. Serdeczne „Bóg zapłać”.

8. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

9. Życzymy wszystkim miłej niedzieli i pięknego wypoczynku, dobrego tygodnia i opieki Matki Bożej Żuromińskiej.

Więcej w kategorii: Ogólna Intencje »