Zespół Amen

Zespół „Amen” zajmuje się oprawą niedzielnych Mszy Świętych oraz Uroczystości Kościelnych grając przyjemną dla ucha i ducha muzykę. Można nas usłyszeć w każdą niedzielę o godzinie 15:00, w niektóre święta, a poza tym zawsze chętnie gramy na ślubach – dlatego zapraszamy przyszłych nowożeńców do korzystania z usług „Amen”! Mamy bardzo szeroki repertuar pieśni liturgicznych, opracowany na gitarę elektryczną, bas oraz oczywiście wokale. Niektóre utwory są wzbogacane o uderzenia kachona, a sporadycznie również o akompaniament akordeonu.

Kapelę tworzą kilkoro gitarzystów i całkiem pokaźne stadko wokalistek, którymi opiekuje się ksiądz Tomasz Baranowski. Obecny skład nie jest oczywiście składem oryginalnym; początki zespołu sięgają 1975 roku, kiedy to „Amen” występował pod nazwą „Emaus”. Przez te wszystkie lata przewinęło się przez kapelę kilka pokoleń młodych grajków oraz kilku księży-opiekunów. Każdy skład zespołu brał udział w wielu konkursach pieśni liturgicznych i zazwyczaj stawał na podium.

Zapraszamy do wspólnego grania każdego instrumentalistę lub wokalistę. Nie wymagamy dyplomu ukończenia studiów muzycznych drugiego stopnia i jesteśmy otwarci na każdy instrument muzyczny. Z otwartymi ramionami przywitamy osobę grającą chociażby na trójkącie, więc "trójkąciści" żuromińscy, do dzieła!