Jest to bezpośrednie przygotowanie do sakramentu małżeństwa.  Winno ono odbyć się na 3 miesiące przed planowanym ślubem. Idea tych spotkań polega na pomocy wkraczającym w związek małżeński. 

Tematyka spotkań porusza ważne zagadnienia dotyczące życia małżeńskiego, rodziny, budowania relacji małżeńskiej, naturalnych metod planowania rodziny, małżeństwa jako sakramentu,  miejsca małżonków we wspólnocie parafialnej itp.  Spotkania dla narzeczonych są odpowiedzią na troskę bł. Jana Pawła II o rodziny i małżeństwa, którym w swej posłudze wiele uwagi poświęcił. Dają one szanse na zbudowanie silnego związku odpornego na współczesne zagrożenia jakie niesie świat współczesny  małżeństwu i rodzinie.
    Spotkania dla narzeczonych odbywają się w Żurominie w  ustalonych  wcześniej terminach.  Składają się nań 4 spotkania grupowe (dwa z kapłanem, doradcą życia rodzinnego, psychologiem) oraz dwa spotkania indywidualne z doradcą życia rodzinnego.  Spotkania te nie zastępują  kursu przedmałżeńskiego odbywanego w ramach katechizacji szkolnej.
    Każdorazowa tura spotkań dla narzeczonych rozpoczyna się w I SOBOTĘ MIESIĄCA o godz. 19:00 w GÓRNEJ SALI KLASZTORNEJ W ŻUROMINIE. Aby wziąć udział należy przyjść na pierwsze spotkanie. Terminy spotkań są zamieszczane w ogłoszeniach parafialnych.

Planowane terminy najbliższych spotkań w 2019 r to:

 

Marzec : 9, 16, 23, 30

 

Maj : 4, 11, 18, 25

 

Czerwiec : 1, 8, 15, 22.

 

 

 


Ostatnio dodana galeria


Kontakt

Kościół Żuromin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Antoniego z Padwy

09-300 Żuromin, ul. Kościuszki 4
tel. 23/657-25-00

Kancelaria parafialna czynna:
• od poniedziałku do piątku
w godz. 9:00 – 11:00 oraz 17:00 – 17:45
• w sobotę w godz. 10:00 – 12:00
• Ksiądz Dziekan przyjmuje interesantów
w dni powszednie w godz. 17:00-17:45

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej Parafii św. Antoniego w Żurominie, umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.