Sobór Watykański II przywrócił funkcję lektora w czasie Mszy Świętej. Jest to szczególna funkcja liturgiczna, ponieważ osoba do niej powołana nie jest tylko słuchaczem Słowa Bożego, ale również odpowiada za to jak inne osoby w zgromadzeniu mogą te Słowo usłyszeć.

W naszej parafii od wielu lat istnieje grupa lektorów, którzy podczas Niedzielnej Mszy Świętej starają się jak najlepiej potrafią odczytywać nam słowa Pisma Świętego.

Niejednokrotnie wiele osób lęka się podjąć posługę lektorską, głównie z powodu stresu związanego z wyjściem na ambonę przed dużą ilość osób znajdujących się w kościele. Należy jednak pamiętać, że po pierwsze każdy przygotowuje się przed wyjściem na ambonę oraz centrum zajmuje tekst Słowa Bożego (i na nim wszyscy mają się skupić), a nie osoba czytająca.

Zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w czytaniu Słowa Bożego w naszym Kościele. Wystarczy zgłosić się do ks. Roberta, który obecnie opiekuje się tą grupa w naszej parafii. Zapraszamy do przeżywania liturgii nie tylko z pozycji „biernego słuchacza”, ale jako osoba w pełni zaangażowana w oprawę liturgii.


Ostatnio dodana galeria


Kontakt

Kościół Żuromin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Antoniego z Padwy

09-300 Żuromin, ul. Kościuszki 4
tel. 511 346 569

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Kancelaria parafialna czynna:
• od  wtorku do piątku
w godz. 8:00 – 9:00 oraz 16:00 – 17:30
• w sobotę w godz. 10:00 – 12:00
• w poniedziałki, święta i uroczystości kościelne i państwowe kancelaria jest nieczynna

Dyżury w kancelarii:

Wtorek: ks. Łukasz

Środa: ks. Dziekan

Czwartek: ks. Robert

Piątek: ks. Tomasz

Sobota: ksiądz pełniący weekendowy dyżur duszpasterski

Administrator danych osobowych, których jest proboszcz parafii, informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej Parafii św. Antoniego w Żurominie, umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.