Grupa funkcjonuje od lat 80 – tych XX w., stworzona została przez młodzież pracującą i studentów, początkowo jako grupa modlitewna. Jednym z inicjatorów jej powstania był obecnie ojciec karmelita bosy Zbigniew Stachowicz. W kolejnych latach jej charakter zmieniał się stopniowo, ewoluując w kierunku grupy biblijnej.

Grupą opiekuje się ks. Michał. Spotykamy się w środy o godz. 18:45. Modlimy się Pismem Świętym, czytamy księgi Starego i Nowego Testamentu chcąc poznać historyczny kontekst ich powstania, zgłębiamy trudniejsze fragmenty, czytamy komentarze biblijne...

Stale jesteśmy otwarci na poszukiwanie nowych form spotkania z Pismem Świętym, mając świadomość, że jak napisał św. Hieronim „Nieznajomość Pisma św. jest nieznajomością Chrystusa”.

W roku 2016/2017 pochylamy się nad Księgą Mądrości Syracha. 


Ostatnio dodana galeria


Kontakt

Kościół Żuromin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Antoniego z Padwy

09-300 Żuromin, ul. Kościuszki 4
tel. 511 346 569

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Kancelaria parafialna czynna:
• od  wtorku do piątku
w godz. 8:00 – 9:00 oraz 16:00 – 17:30
• w sobotę w godz. 10:00 – 12:00
• w poniedziałki, święta i uroczystości kościelne i państwowe kancelaria jest nieczynna

Dyżury w kancelarii:

Wtorek: ks. Łukasz

Środa: ks. Dziekan

Czwartek: ks. Robert

Piątek: ks. Tomasz

Sobota: ksiądz pełniący weekendowy dyżur duszpasterski

Administrator danych osobowych, których jest proboszcz parafii, informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej Parafii św. Antoniego w Żurominie, umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.